המלצת אתר: שבעת פלאי ישראל

שאלות, בעיות, המלצות ומדריכים בנושא האתר, הפורום, המחשב והאינטרנט

המלצת אתר: שבעת פלאי ישראל

הודעהעל ידי אלדד ב ד' מרץ 26, 2008 3:02 pm

בפתח דברי, למען הגילוי הנאות, ראוי לציין שאני קשור למיזם הזה ולכן זו לא ממש המלצה אובייקטיבית :oops: .

שבעת פלאי ישראל הינו פרויקט שנולד בעקבות הפרויקט הבינלאומי 'שבעת פלאי עולם', יזם 'שבעת פלאי ישראל', הארכיאולוג ואיש התקשורת בני אליהו, הגה את הרעיון למיזם הישראלי כאשר עסק בהכנת כתבה לרגל בחירת 'שבעת פלאי העולם החדש'. בני, שארץ ישראל ואתריה זורמים בעורקיו הבין מיד שאתרים ישראלים לא יכנסו לתחרות ולא בגלל חשיבותם ההיסטורית, הדתית או הלאומית, כי אם בגלל שהציבור בארץ הוא כה מועט שהשפעתו על תוצאות התחרות קטנה ואין ספק שתחרות 'שבעת פלאי העולם החדש' התאפיינה בקהל מגויס שהשפיע על תוצאות התחרות - "כך החומה הסינית נבחרה, כי יש להם מיליארד סינים" אומר בני "מעטים המקומות בעולם היכולים להתגאות בשפע של השפעות תרבותיות, שונות ומגוונות בהן נתברכה ארץ ישראל, וכפועל יוצא בשפע של אתרים ארכיאולוגים, היסטוריים ואפילו מודרניים המעידים על עושר תרבותי זה".

מטרות פרויקט שבעת פלאי ישראל הם בעיקר חינוכיות ומרשתיות:
חינוך- בעיקר בקרב הילדים ובני הנוער, דור העתיד של המדינה. אין זה סוד שבשנים האחרונות נוצרה בישראל ובמידה רבה גם בעולם כולו, "תרבות" חדשה בה התכנים האיכותיים הולכים ומתמעטים, וקשה שלא לתהות לאן מועדות פני הדור הצעיר...
תיירות- פיתוח התיירות בארץ ישראל (הן תיירות הפנים והן החוץ), תוך מתן דגש מיוחד לאתריה השונים והמגוונים של ארץ ישראל מבראשית ועד ימינו.
שימור ופיתוח- שימור הגנה ופיתוח של האתרים הקיימים, וכן חשיפתם ופיתוחם של אתרים חדשים או מוזנחים וזאת הן ברמה הלאומית והן ברמת הרשות המקומית.
תיעוד- תיעוד האתרים השונים הפזורים ברחבי הארץ הן מבחינת התכנים והן מהבחינה הוויזואלית.

שלב ההצבעות, למרות שהיה אמור להתחיל כבר ולהסתיים ביום העצמאות ה-60 למדינת ישראל, עדיין לא החל עקב חוסר שיתוף פעולה של גורמים ממלכתיים וממשלתיים שהבטיחו לתמוך כמו גם קשיים במציאת נותני חסות ומממנים לפרויקט, אני תקווה שבזמן הקרוב ימצא הפתרון והפרויקט ימשיך לצבור תאוצה.
בנתים ממשיך שלב הצעת האתרים, שלב זה הוא הקובע אילו אתרים יכנסו לתחרות על פי הפרמטר העיקרי של כמות הצעות שהציע הציבור. (ישנם פרמטרים נוספים שעל פיהם יבחרו האתרים בפיקוח של ועדת בחירות).

אי לכך, אני קורה לכולם להציע את תל בחן כאחד מ'שבעת פלאי ישראל'. כאשר הפרויקט ישוב ויצבור תאוצה (וזה לדעתי יקרה כך או כך), השתתפות בתחרות יכולה רק להטיב עם הישוב שלנו.

כתובת אתר שבעת פלאי ישראל - http://www.7wonders.co.il
למעבר ישיר לעמוד של 'תל בחן' - לחץ כאן
תהנו, אלדד.
שלך, אלדד.
ניתן להוריד עכשיו את סרגל הכלים של קיבוץ בחן.
אתרים נחמדים: שימושון וואוואוויווה | דירות נדירות | קריקטורות ליום הולדת | דלתות רב בריח זה מותג
סמל אישי של המשתמש
אלדד
חבר קיבוץ
 
הודעות: 38
הצטרף: ג' מרץ 25, 2008 12:59 pm
מיקום: קיבוץ בחן

חזור אל עזרה ותמיכה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron